• +48 607 919 252
  • iza@calmayalma.pl

O mnie

Cześć, mam na imię Iza, jestem dyplomowaną masażystką, terapeutką wellness & spa oraz litoterapeutką.

Masażem zainteresowałam się w wieku 14 lat, kiedy to postanowiłam zostać naukowcem, który opracuje metodę leczenia reumatyzmu i pomoże Mamie. Chciałam też być pilotem samolotów wojskowych… wygrał jednak masaż. Do dziś posiadam pierwszą, zakupioną za własnoręcznie zarobione pieniądze! (w 1997 r) książkę na temat przeciwbólowego masażu wg medycyny chińskiej. Ta książka wywarła na mnie ogromne wrażenie i zdeterminowała cały mój sposób patrzenia na ciało człowieka – już nie jak na zbiór mięśni, narządów i „innych flaków” żyjący niezależnie od otoczenia a jak harmonijną część natury, która się w tym ciele „z mięśni i flaków” przejawia.
 
Zaczęłam interesować się leczniczą mocą ziół.
Dzięki uczęszczaniu do klasy o profilu językowym często wyjeżdżałam na wymiany uczniowskie za granicę. To otworzyło mi drzwi do zdobywania wiedzy z zagranicznych książek i periodyków, rozmów. Miałam między innymi możliwość poznania niemiecko – japońskiej rodziny muzyków, która wprowadziła mnie w świat japońskich tradycji, ceremonii parzenia herbaty, ćwiczeń według systemu Katsuzo Nishi. We Włoszech miałam przyjemność zwiedzać firmę produkującą naturalne olejki roślinne m.in. z bazylii, oregano, szałwii, rozmarynu. W Szwecji odkryłam moroszkę i wróciłam z przepisem na „syrop na odporność”.
 
Na początku studiów miałam przyjemność wyjechać do Hiszpanii, gdzie los wysłał mnie do Ośrodka Medycyny Wschodu. Poznałam tam świat ajurwedy, numerologii, system działania czakr i meridianów, uczestniczyłam w zajęciach jogi, medytacji, tai chi i chi gong. Poznałam też na własnych kościach skuteczność terapii manualnych i automasaży.
 

W niedługim czasie dzięki masażom i ćwiczeniom udało się wyleczyć mój kręgosłup, który według polskich ortopedów nie rokował. Okazało się również, że nękające mnie od podstawówki migreny i bezsenność (na które przyjmowałam codziennie garść leków) są wynikiem niedoboru magnezu, po prostu.

W Hiszpanii, zetknęłam się także po raz pierwszy z olejkami terapeutycznymi (pracuję z nimi nadal, możecie je poznać na własnej skórze podczas masaży i warsztatów, które organizuję). Moja miłość do poszukiwania alternatywnych (dla tradycyjnej tabletki) sposobów radzenia sobie z bólem postawiła pewnego dnia na mojej drodze kamienie. Pracuję z nimi od 2018 roku. Uważam, że są fantastycznymi przyjaciółmi pomagającymi zawsze, kiedy ciało i dusza szepczą, że coś jest „nie halo”.

Masaże

UKOCHAJ SWOJE CIAŁO

Kamienie i Pióra

ODKRYJ MOC KRYSZTAŁÓW

Dusze Roślin

ZAKOCHAJ SIĘ W OLEJKACH

Przewodniki

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ