Korzyści z Aromaterapii

„Esencją wszystkich istot jest Ziemia. Esencją Ziemi jest Woda. Esencją Wody są rośliny. Esencją roślin jest istota ludzka” - Chandogya Upaniszada

Człowiek składa się z tych samych minerałów i pierwiastków co rośliny, zwierzęta.

Wiedzieli o tym nasi przodkowie. Już od zarania dziejów ludzie traktowali rośliny jako dar, bowiem dawały im możliwość zaspokojenia głodu, ale przede wszystkim były sposobem na powrót do zdrowia. Rośliny przekazują nam siły witalne, emocjonalne, esencje życiowe, które są w nich ukryte.

Olejki roślinne to najcenniejszy dar, jaki świat rośli ofiaruje człowiekowi, to ich dusza.

Czym więc są te tajemnicze olejki?

To naturalne, aromatyczne związki chemiczne występujące w nasionach, korzeniach, łodygach, korze, kwiatach i liściach roślin. Są kwintesencją siły życiowej rośliny – posiadają ogromną moc. Rośliny wytwarzają olejki eteryczne w celu ochrony przed bakteriami, wirusami, grzybami, a także umożliwiają one wzrost roślinie oraz zapewniają możliwość rozmnażania się i wabienia owadów zapylających. Te mocno skoncentrowane wyciągi z roślin działają nawet do 70 razy silniej niż zioła. Są bardzo skuteczne, a efekt ich działania można poczuć już w ciągu kilku minut.

Obecnie znamy około 2000 roślin olejkodajnych, występujących na całym świecie.

Olejki z kwiatów działają na ludzi i zwierzęta rozluźniająco, uspokajająco. Olejki z kory, żywicy działają rozgrzewająco, skutecznie poprawiają krążenie płynów w ciele. Olejki z liści najczęściej mają działanie lecznicze i wychładzające (chlorofil jest strukturalnie zbliżony do hemoglobiny). Olejki z korzeni są bardzo cenne, dzięki silnemu związkowi tej części rośliny z elementem ziemi mają działanie ugruntowujące, sprowadzają nas do naszych korzeni. Olejki z owoców mają działanie udrażniające, rozszerzające, pobudzające.

Olejki eteryczne mają szeroki wachlarz zastosowań w celu poprawy samopoczucia emocjonalnego i fizycznego.

Stosuje się je pojedynczo lub w mieszankach, w zależności od pożądanych efektów. Olejki stosuje się na trzy sposoby:

  • aromaterapia (inhalacja, rozpylanie w powietrzu),
  • nakładanie na skórę (masaż, kompres, kąpiel),
  • doustnie (przyjmowane jako suplement).

Jedna kropla 100% naturalnego, czystego olejku zawiera 40 milionów cząsteczek. Już po kilku sekundach olejek przenika komórki nabłonka (skóra, przewody nosowe), po kilkunastu minutach olejek przenika do układu limfatycznego i naczyń włosowatych i dostarczany jest do wszystkich komórek w ciele.

Dlatego tak OGROMNIE WAŻNA JEST JAKOŚĆ OLEJKU. Składają się na nią: czystość i moc.

CZYSTOŚĆ olejku to brak jakichkolwiek zanieczyszczeń, które z jednej strony obniżałyby jego skuteczność, z drugiej powodowałyby ryzyko wprowadzenia do organizmu zarazków, metali ciężkich, czy jakichkolwiek substancji sztucznych, które mogą na każdym etapie uprawy i produkcji dostać się do olejku. MOC to gwarancja, że wszystkie składniki aktywne, które warunkują uzyskanie oczekiwanego efektu terapeutycznego są na odpowiednim poziomie i że każda partia olejku ma takie same właściwości.

Dlatego jakość używanych podczas masażu preparatów jest moim priorytetem.

Wszystkie masaże wykonuję na 100% naturalnych, ekologicznych olejach tłoczonych na zimno. Pierwszą z zasad ajurwedy, jaką poznałam, i która zmieniła moje postrzeganie relacji kosmetyk – skóra, było: „jeśli nie możesz czegoś zjeść, nie kładź tego na ciało”. Do masaży aromaterapeutycznych używam tylko najwyższej jakości olejków terapeutycznych rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Aromaterapeutyczne. Stemple do masażu również wykonuję samodzielnie z certyfikowanych ziół z polskich upraw oraz bawełny pochodzące z upraw sprawiedliwego handlu „Fair Trade”.